Copyright © 2024-2025 Készült a Eötvös Loránd Tudományegyetem Digitális Oktatásfejlesztési Kompetencia Központja (DOKK) megbízásából. Minden jog fenntartva.
Return To TopE-tanulás a fordítóképzésben: munkaterhelés, motiváció és hatékonyság
Ez az alprojekt célzott módszertant fejleszt a fordító- és tolmácsképző programok számára, amely az e-tanulási környezetekben jelentkező kihívásokra ad megoldást. A kutatás a munkaterhelés, a motiváció és a hatékonyság optimalizálására összpontosít, és olyan eszközöket kínál, amelyek a hallgatók és az oktatók számára is hasznosak lehetnek. Az eredmények nemcsak Magyarországon, hanem nemzetközi szinten is alkalmazhatóak az otthoni oktatás és a távoktatás területén, így jelentősen hozzájárulnak a digitális tanulás minőségének javításához.
Oktatók pedagógiai innovációs kompetenciáinak fejlesztése
Ez az alprojekt az oktatók pedagógiai innovációs képességeinek fejlesztésére irányul, különösen a digitális oktatás terén. Az itt megvalósított szimulációs játék lehetővé teszi az oktatók számára, hogy fejlesszék a készségeiket a pedagógiai innovációk tervezésében és kivitelezésében. Az eszközt a későbbiekben az ELTE oktatói képzési portfóliójába is beépítik, és hazai, illetve nemzetközi oktatói mesterkurzusokon is alkalmazni fogják. A folyamatos tesztelés és visszajelzések alapján továbbfejlesztett játék célja, hogy még hatékonyabbá tegye az oktatók szakmai fejlődését.
Oktatói-kutatói Munkát Támogató Mentori Program
A mentorálás kulcsfontosságú a fiatal oktatók és kutatók számára, de ennek folyamatai gyakran informálisak és rendszerezetlenek. Az alprojekt egy formális mentorfelkészítő programot hoz létre, amely egy online platformon keresztül támogatja a mentori munkát és a tudásmegosztást. Ezáltal nemcsak a kezdő oktatók és kutatók integrációját segíti, hanem hozzájárul egy támogató online közösség létrehozásához is, amely középtávon mentorhálózattá alakulhat. A program célja, hogy hatékonyabbá tegye a doktori és a szakdolgozati témavezetést, valamint támogassa a kutatói utánpótlást.
A DOKK ezen alprojektjei együtt olyan átfogó megoldásokat kínálnak, amelyek egyszerre támogatják a hallgatók, az oktatók és a kutatók munkáját, miközben hozzájárulnak a digitális oktatás és tanulás globális színvonalú fejlesztéséhez. Az innováció, a módszertani újítások és a tudásmegosztás a DOKK működésének középpontjában áll, valós válaszokat adva a 21. század oktatási kihívásaira.